Jdi na obsah Jdi na menu
 

MINULÉ ŽIVOTY

article preview

minule-zivoty1.jpg

CO JSOU TO MINULÉ ŽIVOTY?

Už v jedné z nejvýznamnějších posvátných knih hinduismu (Bhagavadgítě), je psáno: „Tak, jako se člověk zbavuje starých obnošených šatů a obléká si nové, stejně tak duše uvězněná v těle se zbavuje starých těl a vstupuje do nových.“ Minulé životy - Jsou to životy, které prožila  duše před tím, než se stala součástí  nynějšího fyzického těla. Duše vstoupí do těla ještě před narozením, prožije s ním pozemský život a při smrti duše toto tělo opouští a vrací se „domů“. Tento proces se mnohokrát opakuje.

 

EXISTUJÍ MINULÉ ŽIVOTY?

Existuje mnoho svědectví lidí, kteří si na své minulé životy pamatují a to často do nejmenších detailů. Já osobně na minulé životy věřím. Věřím, že nežijeme jen jeden život a že se sem na zem vracíme. Vracíme se, pokud se naše duše tak rozhodne. Máme možnost volby a to nejen, kdy ze svého života odejdeme, ale také jestli a kolikrát se vrátíme. Proč se vlastně vracíme? Vracíme se, protože chceme. Chceme znovu zažít a prožít další životní cestu. Důvody k návratu jsou různé. Můžeme mít důležité poslání, či si jen znovu chceme prožít ten úžasný dar života a obohatit se o něj. Kolik životů prožijeme? Každý člověk prožije různé množství životů. Každopádně se dá odhadnout, že takových životů prožijeme desítky, ne-li stovky. Naše životy vlastně slouží k rozvoji naší duše. Jeden život by duši nestačil, abychom mohli být vším, čím chceme a pro co se rozhodneme. Je důležité si také uvědomit znovu a znovu, že vyléčit se může jen člověk sám a to tak, že pochopí své problémy a změní svůj přistup k sobě a ke svému okolí.

 

SLIBY A PŘÍSAHY Z MINULÝCH ŽIVOTŮ-3b.jpg

Každý člověk přichází na svět s tzv. vzorci duše, které formují všechny jeho minulé životy. Tyto vzorce jsou uložené v našem podvědomí a určují směr našeho současného života. Pochopení událostí a vzpomínek, nasbíraných za minulé životy, je pro výklad budoucnosti velmi důležité. Zkušenosti, prožitky a traumata totiž ovlivňují a předurčují naše budoucí kroky.

Velkým problémem jsou různé sliby a přísahy, které jsme složili v minulých životech. Často jsme slíbili a přísahali, že něco budeme nebo naopak nebudeme dělat – NAVŽDY a právě to NAVŽDY je problém, protože jsme těmito sliby a přísahami vázáni i nyní.

 

PROČ SI NEPAMATUJEME MINULÉ ŽIVOTY?

 

Pokud by si každý člověk vědomě pamatoval své minulé životy, prožíval by zároveň i všechnu vinu za to, co kdy udělal, i by k tomu cítil vše, co zažil v minulých životech sám, tedy například utrpení, bolest, žal, smutek, beznaděj, bezmoc, zoufalství, lítost, atd., pak by se zhroutil, nevydržel by to. Je to milosrdenství přírody, že tomu tak není, že si vědomě minulé životy nepamatujeme. Každý se vše dozví tehdy, až pro něj dozraje ten správný čas. K tomu, aby každý získal přístup ke své minulosti, a mohl jí začít zpracovávat, tak k tomu musí být způsobilý, to znamená, musí být na určitém stupni duchovního vývoje. Pokud takového stupně nedosáhl, určitě se o karmu, reinkarnaci a minulé životy zajímat nijak nebude. Vše má svůj čas. Naopak existuje spousta lidí, kteří již od dětství jasně vědí, že tu nejsou poprvé a mají konkrétní vzpomínky na minulé životy. Ty se pak většinou postupně s věkem pomalu vytrácí.

 

JAKÉ POTÍŽE NÁM PŮSOBÍ PODVĚDOMÉ VZPOMÍNKY NA  MINULÉ ŽIVOTY?

 

Jsou to různé strachy,  problémy ve vztazích, zdravotní problémy,  potíže s penězi, malé sebevědomí atd. To, že si na své minulé životy nepamatujeme, má svůj důvod a účel, stejně tak jako pro nás může být důležité, pokud si vzpomínáme. Rozhodně je pro nás důležité, jak žijeme teď. Co prožíváme, jaký příběh píšeme a co své duši umožníme. Po narození se každému dítěti pomalu uzavírají jeho vzpomínky na minulé životy, až se vytratí úplně z vědomé paměti a zůstávají uloženy hluboko v podvědomí. K těmto vzpomínkám sice nemáme přístup, ale naše duše si vše pamatuje velmi dobře. A právě tyto vzpomínky v podvědomí  často působí potíže v našem současném životě.

 

V případě, že se děje něco špatného, tak vidíme jen následky dané situace. Je potřeba vždy přijít na příčinu. Když známe příčinu, tak ji stačí odstranit a pak už nejsou následky . . . . tak probíhá řešení karmy. K odstranění příčin vede mnoho cest. Některé příčiny stačí jen pochopit (proč se to i ono děje), jiné musíme přijmout a změnit část sebe sama, další nás učí tolerovat a respektovat druhé. Je třeba mít na paměti, že každý z nás má svobodnou vůli a je potřeba respektovat rozhodnutí druhých. Typickým příkladem je, že vás opustí milovaný člověk a vy ho chcete zpátky. Obvykle to není možné. Svobodná vůle toho člověka se rozhodla jít svou cestou... Co to učí VÁS? Umění respektovat rozhodnutí (svobodnou vůli) druhého, navíc Vás to učí vyrovnávat se s věcmi, které není možné změnit...Věci, které nejdou změnit je potřeba přijmout! A právě, když Vás někdo opustí, tak věřte tomu, že Vás čeká něco jiného, co Vás zase naučí jiné věci.

 

NAŠE DUŠE:485316_365196923596554_1284209241_n.jpg

Naše duše si s sebou přináší do nového života určitý úkol, který by měla splnit, aby odčinila určitou část svojí karmy. Před příchodem na tento svět si vybírá osud, který ji čeká. K tomu patří spousta různých věcí - například země, ve které bude žít, rodina, do které se narodí, nebo lidé, které chce v tomto životě potkat, včetně životního partnera. Není vůbec jednoduché dát to všechno do souladu, když je ještě navíc nutné brát ohled na to, co si zvolily jiné duše, které jsou vám blízké. A aby toho nebylo dost, možnosti výběru zdaleka nejsou neomezené. Může si totiž vybírat pouze z toho, co jí dovolí její karma. Každý máme trochu jinou karmu, která závisí na našich činech z minulých životů. Vybíráme si zkrátka podle toho, co jsme si zasloužili.

 

To jací jsme, jak vypadáme, do jaké rodiny, města, životních poměrů nebo kdy se narodíme, je součást a výsledek našich minulých životů. Někteří lidé, kteří se zabývají tajemstvím minulých životů, věří, že to čím jste byli v minulosti, ovlivňuje i to, jací jste dnes.

 

Své pohlaví si před narozením sami vybíráme!13950476_1741535726121384_1654827144_o.jpg

Zajímavé je, že jakkoliv nás karma omezuje, výběr pohlaví, s jakým se narodíme, má naše duše víceméně ve svých rukách. Máme jen dvě možnosti - ani jedna z nich není horší nebo lepší, jsou pouze rozdílné. Naše duše si tedy vybírají podle toho, jaký osud si chtějí zažít a jaké zkušenosti nasbírat. Některé duše to berou na střídačku, jednou mužské tělo, jindy zas ženské, obě možnosti přece mají co nabídnout. Jiné si naopak oblíbí život v těle jednoho pohlaví a vybírají si ho znovu a znovu. Ale i ony občas zatouží po změně.

 

A co transsexuálové?

 

Pouze ve vzácných případech je určení pohlaví nedobrovolné a tito lidé pak často mají problém najít ve svém těle štěstí, vyrovnat se s tím, jaké pohlaví dostali do vínku. Patří mezi ně transsexuálové, ale také někteří gayové a lesby - konkrétně ti, kteří mají po celý život problém se se svou orientací vyrovnat.

Čím je to způsobeno? Narození v nechtěném těle souvisí se špatnou karmou, která se přímo týká pohlaví. Tito lidé si pak potřebují odžít to, s čím měli kdysi problém, i za cenu toho, že to bude nepříjemné. Mohou to být lidé, kteří nějakým způsobem jako muž či žena selhali, třeba zabili své malé dítě nebo se dopustili znásilnění. Ne vždy samozřejmě jde o tak strašné delikty, někteří transsexuálové v minulém životě jednoduše odmítli roli svého pohlaví, které si tehdy vybrali, tak se tentokrát za trest prostě narodili jinak, než chtěli, a neměli na výběr.

 

ÚKOLEM NAŠÍ DUŠE

je se rozvíjet – a právě proto jsme zde „v těle“. Duše přišla nasbírat zkušenosti a duchovně se rozvíjet, aby opět mohla splynout s vesmírem. Smyslem tedy našeho života (životů) je zpracovat všechnu negativní zátěž z minulých a současných vtělení. Potom se již duše nemusí inkarnovat . . .

 

Každá duše si sama dobrovolně ještě před svou inkarnací zvolí svoje duchovní (životní) úkoly,  tzv. karmické určení. Vesmír nám dal do vínku na prvním místě "svobodnou vůli", abychom si sami mohli určovat v životě směr i cestu, proto nikdy nemáme OSUD na pevno daný. Potom "vnitřní sílu" a "moudrost" naší duše, a v neposlední řadě "prostředí", které jsme si na výuku zvolili. Tady na zemi se rodíme proto, abychom duchovně rostli . . .

 

Životní zkušenosti, kterými si tady na zemi musíme projít, a který nás mají někam posunout v našem vývoji, si vybíráme "my sami" ještě před našim narozením, stejně tak si na úrovni duší domlouváme podmínky s lidmi, se kterými máme nedořešené vztahy z předchozích životů, a se kterými se opět nevědomě setkáváme v tomto životě . . .

 

Každá bolest, ať už emocionální nebo fyzická, každý problém, nám jen ukazují, že někde "ve svých postojích" děláme chybu a to, že nás to bolí, je jen signál, že máme něco změnit. Tyto naše chyby vznikají na základě tzv. návykových vzorců chování a jsou uložené hluboko v našem podvědomí.

 

Planeta Země tedy v současnosti slouží jako „výcvikové středisko“ pro duše s karmou. Jsou mezi námi ovšem i duše, které karmické zatížení nemají, a přišly se inkarnovat pouze proto, aby nám pomohly na cestě našeho duchovního růstu . . .

 

OSUD

- je program duše. V podstatě než se narodíme,určí si naše duše co chce v tomto životě prožít. Zadá si úkoly a těmi pak musí projít.

 

JAKÝMI TECHNIKAMI LZE ZJISTIT MINULÉ ŽIVOTY?16754416_1405802086149522_1273452258_n.jpg

Pro zjištění minulého života, případně karmického problému, můžeme použít karmalogii, astrologii, kabalu, numerologii, tarotové karty, klasické kyvadlo, automatickou kresbu nebo jiné rozličné techniky (jako hypnóza, různé regresivní metody).

 

Pomocí těchto technik potom můžeme přijít na příčiny různých životních problémů, můžeme pochopit různé rodinné krize, důvody rozchodů s partnerem/partnerkou. Člověk může postoupit o kousek dál. Některé "špatné" věci se dějí jen pro to, aby si člověk něco uvědomil, tím vyřeší svou karmu... Protože zná příčiny, tak svou chybu už nebude opakovat a pokud ano, tak nic nepochopil. Karma je jako kruh. Jedině když pochopíš, že jsi v kruhu, tak z něj dokážeš vystoupit a jít svou cestou. Člověk je potom o něco moudřejší, dozrává jeho osobnost a kruhům se vyhýbá...

 
 

Přihlášení

Kategorie

Poslední fotografieStatistiky

Online: 2
Celkem: 803201
Měsíc: 3168
Den: 121