Jdi na obsah Jdi na menu
 

KDY LIDEM POMOCI A KDY NE

article preview

Související obrázek

 

Kdy lidem pomáhat

JE DŮLEŽITÉ VĚDĚT, KDY LIDEM POMÁHAT A KDY NE

Posunout něčí vědomí na vyšší úroveň si od vás žádá určité množství energie. Je důležité se naučit, kolik energie k vytvoření takového posunu vydat.

Možná se vám už stalo, že jste někomu pomohli i jen drobnou radou. Daný člověk pak něco změnil, a svůj problém pak jednou pro vždy vyřešil. Pravděpodobně jste se z této vzájemné výměny cítili dobře a naplnění energií. Jindy ale zažijete situaci, kdy jste vynaložili velké množství energie, abyste někomu, třeba svým přátelům, pomohli, ale k ničemu to nevedlo, protože se jim znovu a znovu vracejí tytéž problémy. Pravděpodobně jste se cítili vyčerpaně. Energie, kterou jste vydali, jim nepomohla vytvořit v životě žádné trvalé změny. Pokud pomoc špatně načasujete, nebo daný člověk není ještě otevřený růstu, vydáte spoustu energie bez valného výsledku. Musíte se také naučit odhadnout, kolik energie jste schopni posunout, abyste na sebe nebrali víc, než unesete.

Stýkáte se v životě s nějakými lidmi, kterým věnujete spoustu energie, aniž by rostli, a vnímáte je spíše jako zátěž? Představte si ve své mysli, jak tuto zátěž odkládáte. Odkažte tyto lidi na jejich vyšší já, aby jim pomohlo v jejich růstu. Pošlete jim světlo a přestaňte si brát zodpovědnost za to, jak funguje jejich život. Někdy poznáte, že druhé lidi doslova nesete, protože vás budou bolet ramena nebo záda. V zádech bolí lidi často proto, že přebírají příliš zodpovědnosti a zátěže, která jim nepatří.

Čím vyšší je vaše vědomí, tím vyšší je cena, kterou zaplatíte za to, že jste dali svou energii tam, kde nemohla vytvořit posun. Můžete se cítit unavení, vyčerpaní nebo dokonce onemocnět. Když se vám naopak podaří něco změnit či posunout k lepšímu, budete se cítit nabití energií a vaše vyzařování vzroste. V průběhu svého růstu budete dávat čím dál větší pozot na to, komu a čemu věnujete svou energii a čas. Sledujte, jestli vaše snažení k něčemu vede, či nikoliv.

Pokud vnímáte lidi jako zátěž, je to znamení, že "nést" je není pro jejich vyšší dobro. Můžete jim dokonce bránit v prožívání jejich lekcí a zpomalovat jejich růst. Mohou se stát závislými a přestat brát zodpovědnost za svůj život. Lidi, kteří díky vaší pomoci rychle rostou, určitě nebudete vnímat jako zátěž.

Blízká přítelkyně jedné ženy měla ustavičně potíže. Procházela spoustou nešťastných vztahů a nebyla schopna najít si práci, která by ji bavila. Žena jí radila a celé měsíce i pomáhala najít dobré zaměstnání, a přece se zjevně nic neměnilo. Vztahy její přítelkyně byly i nadále problematické a žádná z nalezených pracovních příležitostí jí nebyla dost dobrá. Žena se cítila stále více vyčerpaná a postupně si uvědomila, že vlastně nese cizí břemeno, jako by bylo její vlastní. Přítelkyně nevyužívala nabízenou pomoc ke svému růstu. V mysli si představila, jak snímá břemeno ze svých ramen, a poslala své přítelkyni světlo. Dala jí jemně najevo, že už se nechce dál snažit řešit za ni její problém a že ji má ráda takovou, jaká je. Krátce na to se seznámila s novou přítelkyní, se kterou byla radost sdílet prožitky. Stará přítelkyně si našla někoho jiného, komu si mohla stěžovat, a její život se nezlepšil.

Pomáhat ostatním je v naší realitě velká čest a vyžaduje si to studium, sebepozorování a duchovní vyzrálost. Mistrovství každého se pozná podle toho, jaký posun s každým vydáním energie vytvoří. Čím vyšší je vaše vědomí, tím více energie můžete posunout, aniž byste vydali více své vlastní energie. Až dosáhnete mistrovství, naučíte se vynakládat malé množství energie na pravém místě a v pravý čas a vytvořit tak obrovské posuny, které pomohou mnoha lidem.

- z knihy Duchovní růst, Sanaya Roman

 
 

Přihlášení

Kategorie

Poslední fotografieStatistiky

Online: 2
Celkem: 803209
Měsíc: 3172
Den: 119